Przewodniki po dofinansowaniach BUR
Trudność funduszy europejskich polega na tym, że informacje o nich są porozrzucane na różnych stronach. Informacja o Operatorach publikowana jest na stronie PARP. Stamtąd musisz przejść na strony poszczególnych Operatorów, zapoznać się z ich dokumentacją.
W jednym województwie może być kilku Operatorów, często obowiązuje rejonizacja, tzn. różne powiaty obsługują różni Operatorzy.
Jeżeli jesteś naszym klientem otrzymasz pełne wsparcie w procesie pozyskania dofinansowania na szkolenia z naszego katalogu.
Jeśli po prostu szukasz informacji o dofinansowaniach na szkolenia z BUR możesz skorzystać z naszych informatorów, w których zebraliśmy informacje o Operatorach, dane kontaktowe, strony projektów, zasady naborów, wysokość dofinansowania i limitów.
Jeśli nie korzystałeś/korzystałaś jeszcze z BUR zacznij tutaj
Co to znaczy Operator?
Operator BUR to instytucja, organizacja, która przydziela dofinansowania do szkoleń. W całej Polsce działa kilkudziesięciu Operatorów. Każde województwo, region ma swoją listę Operatorów, którzy przydzielają środki finansowe dla pracodawców i osób indywidualnych z danego regionu. Osoby, które chcą skorzystać ze szkoleń dostępnych w Bazie Usług Rozwojowych muszą znaleźć Operatora obsługującego dany region i to u niego składają wnioski o dofinansowanie wybranego szkolenia/szkoleń.
Kim jest Dostawca Usług w BUR?
Dostawca Usług to podmiot świadczący usługi rozwojowe, tj. usługi doradcze, szkoleniowe oraz studia podyplomowe. Dostawcami usług są firmy szkoleniowe, uczelnie, instytucje i organizacje oferujące usługi rozwojowe za pośrednictwem Bazy Usług Rozwojowych. Żeby znaleźć się w rejestrze BUR Dostawca usług musi spełnić szereg wymagań, które określone zostały w rozporządzeniu Ministra Funduszy i Polityki Regionalnej z dnia 28 lipca 2023 r. w sprawie rejestru podmiotów świadczących usługi rozwojowe (Dz. U. poz. 1686). Jednym z wymogów jest posiadanie certyfikatu jakości świadczonych usług. Obecnie w BUR jest zarejestrowanych 2,5 tys. firm szkoleniowych, w tym AMG.
Czym właściwie są usługi rozwojowe?
- szkolenia;
- e-learning;
- studia podyplomowe;
- doradztwo;
- coaching;
- mentoring;
- egzamin;
- usługa o charakterze zawodowym.
Co jeśli w Bazie nie ma szkolenia, które mnie interesuje?
Gdy w Bazie Usług Rozwojowych (BUR) usługi, którą zainteresowany jest przedsiębiorca, możliwe jest złożenie przez niego zamówienia na konkretną usługę rozwojową. Wówczas prosimy o kontakt bezpośredni z firmą szkoleniową: 600 123 835, amg@dofinansowaneszkolenia.eu. W takim wypadku zaprojektujemy szkolenie dedykowane i przygotujemy i dodamy do BUR szkolenia na zamówienie.
Jak wygląda proces dofinansowania do szkoleń?
Aby otrzymać wsparcie z BUR należy zgłosić się do Operatora właściwego dla siedziby/oddziału wnioskodawcy lub miejsca zamieszkania osoby wnioskującej. Operator to instytucja, która finansuje usługi rozwojowe. To u niego składasz wniosek o dofinansowanie wybranego szkolenia z BUR. Poniżej znajdziesz etapy procesu pozyskania środków na szkolenia z BUR.
- Skontaktuj się z Operatorem regionalnym, zgodnie z miejscem zatrudnienia/siedzibą firmy lub oddziałem firmy.
- Załóż konto w BUR jako użytkownik oraz profil przedsiębiorstwa.
- Podpisz umowę z operatorem, który nada ID wsparcia.
- Wybierz interesujące Cię szkolenie w BUR.
- Zapisz się na szkolenie, wpisz otrzymany numer ID.
- Weź udział w szkoleniu, a po jego zakończeniu uzupełnił ankietę.
- Rozlicz u Operatora uzyskane wsparcie.
Czy przeprowadzenie szkolenia zamkniętego dla pracowników mojej firmy w naszej siedzibie jest możliwe?
Istnieje taka możliwość. Należy skontaktować się z naszą firmą szkoleniową i ustalić szczegóły, żebyśmy mogli wprowadzić Kartę Usługi do BUR. W takich wypadkach tworzymy tzw. zamkniętą kartę szkolenia w BUR. Wówczas informacja o szkoleniu jest zastrzeżona i niewidoczna dla innych użytkowników Bazy ze względu na tajemnicę przedsiębiorstwa, konkurencję. Takie szkolenia nazywamy dedykowanymi, zwykle są to szkolenia szyte na miarę.
Czy istnieje limit cen szkoleń?
Taki limit może pojawić się w zapisać regulaminów różnych Operatorów. Ale nawet jeśli nie został doprecyzowany na etapie regulaminu, to Operator oceniając wniosek o dofinansowanie złożony przez uczestnika musi kierować się tzw. Porównywarką cen usług w BUR. Co to oznacza dla uczestnika? Wnioskując o dofinansowanie na wybrane szkolenie, Operator sprawdza czy cena szkolenia mieści się w średnich cenach dla danej kategorii szkoleń. Wnioski o dofinansowanie szkoleń, których ceny rażąco przekraczają średnią rynkową, będą musiały być korygowane, a w ostatecznych przypadkach będą odrzucane przez Operatorów.
Z jakich szkoleń mogę skorzystać?
Możesz skorzystać ze szkoleń stacjonarnych, zdalnych w czasie rzeczywistym oraz w formie e-learningu. Możliwe jest także połączenie tych form w ramach jednego szkolenia. Oprócz usług szkoleniowych, możesz korzystać także z usług doradczych, coachingu, mentoringu, czy studiów podyplomowych.
Czy mogę wybrać kilka szkoleń?
Tak. Możesz wybrać jedno lub kilka szkoleń. Ważne, żeby zmieścić się w limicie na osobę (PESEL). Limit podaje Operator w swoim regulaminie.
Gdzie znajdę swojego Operatora?
Trudność funduszy europejskich polega na tym, że informacje o nich są porozrzucane na różnych stronach. Informacja o Operatorach publikowana jest na stronie PARP. Stamtąd musisz przejść na strony poszczególnych Operatorów, zapoznać się z ich dokumentacją. W jednym województwie może być kilku Operatorów. Jeżeli jesteś naszym klientem otrzymasz pełne wsparcie w procesie pozyskania dofinansowania na szkolenia z naszego katalogu. Jeśli po prostu szukasz informacji o dofinansowaniach na szkolenia, zobacz jak możemy Ci pomóc.